СУЧАСНИЙ ТАНЕЦЬ ЯК МОЖЛИВІСТЬ ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ТА СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

  • Л.В. МОВА кандидат психологічних наук, доцент, практикуючий психолог, хореограф, доцент кафедри сучасної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв, доцент кафедри хореографії та танцювального спорту Національного університету фізичного виховання України, м. Київ, Україна
Ключові слова: танець, соціально-психологічний підхід, розвиток особистості

Анотація

У статті розглянуто соціально-психологічний підхід до танцю, який ставить акцент на його діалогічній, комунікативній природі і розглядає його як особливий вид прояву взаємовідносин і відносин зі світом, прояву ставлення до іншої людини, до самого себе. Танець, як спонтанна трансформація внутрішнього світу в русі, під час якої пробуджується творчий потенціал, як потенціал до зміни старого способу життя, допомагає людині подолати залежність від ставлень, оцінок, очікувань інших та поступово перейти до самостійності, незалежності, індивідуальності і творчості, більш усвідомленого сприйняття себе та власного досвіду суспільних відносин.

 

Посилання

Knaster M. Mudrost tela./ Per. s anhl. – M.: Yzd-vo Эskymo, 2002. – 496 s., yll. (Seryia „Myr cheloveka”).

Mova L.V. Psykholohichni osoblyvosti zabezpechennia osobystisnoi samorealizatsii maibutnikh psykholohiv u protsesi fakhovoi pidhotovky. Rukopys. Dys. k-ta psykhol. nauk: 19.00.07. Natsionalnyi pedahohichnyi universytet imeni M.P.Drahomanova. – Kyiv, 2003. – 167 s.

Umanets L. Problema doli u praktychnii psykholohii // Osnovy praktychnoi psykholohii / V.Panok, T.Tytarenko, N.Chepelieva ta in.: Pidruchnyk. – K.: Lybid, 1999. - S. 191-216.

Khrestomatyia po telesno-oryentyrovannoi psykhoterapyy y psykhotekhnyke / Redaktor-sostavytel V.Iu.Baskakov. 2-e yzd. – M.: Smыsl, 1997. – 159 s.

Sheinyna E.Ia. Yentsyklopedyia symvolov. – M.: OOO „Yzdatelstvo AST”; Kharkov: OOO „Torsynh”, 2003. – 591 s.

Опубліковано
2020-02-06
Розділ
ПЕДАГОГІКА МАЙБУТНЬОГО: ТЕХНОЛОГІЇ ПЛЕКАННЯ ДОВЕРШЕНОЇ ОСОБИСТОСТІ